Vítáme vás na e-shopu firmy Bevotex, která již více jak deset let dodává a také vyrábí didaktické pomůcky, puzzle a hračky do školních, předškolních zařízení i jednotlivým zákazníkům.

Kontakt

603 823 814

Pro seniory

V této kategorii budeme od příštího roku uvádět pomůcky určené pro seniory.

 

Jedná se o výrobky z našich chráněných dílen, které mohou starším lidem pomoci s motorikou, procvičit jejich paměť i logické myšlení a jsou určeny jak pro individuální potřebu, tak pro využití ve společenských zařízeních.

 

 

Ukázky souborů:

 

SKLÁDÁME KOSTKY

 

kostky1.11

 

kostky2 

 

V souboru pro jednoho nebo více hráčů se skládají obrazce podle přiložených předloh i podle vlastní fantazie. V základním čtverci se postupně obracejí jednotlivé kostky podle toho, jaký vzorec chceme poskládat – rovnou čáru dostaneme obrácením kostek s plnou barvou, šikmou čáru dostaneme otočením kostek se zkosenou barvou, mezery vyplňují nebarevné strany kostek. 

Zábavná hra procvičuje hmat, motoriku, představivost a trpělivost, kostky jsou na dotyk příjemné a svou velikostí optimální i pro méně motoricky zdatné seniory.

 

 

 

PEXESO STAVBY

 

 stavby1.1

 

stavby2.2

    

Klasicky známé pexeso obsahuje významné a seniorům dobře známé stavby v naší republice. Přiložená knížka doplňuje bližší informace a podrobnější popisy jednotlivých staveb, včetně různých zajímavostí. Pro kontrolu jsou obrázky v knížce i na pexesu stejné. Senioři se jednak dozvědí více o neznámých stavbách, jednak mohou zavzpomínat na místa, která třeba i navštívili. Mnohé obrázky tak mohou být předmětem diskuzí a společné zábavy.

Karty jsou provedené ve větším formátu a hlavně na vyšším kartonu, takže je hráči mohou snadněji uchopit a mohou tak hrát samostatně bez cizí pomoci.

 

 

SPOJOVAČKY

 

spojovačky1

     Sada obsahuje tři laminované karty velikosti A3, na kterých se mazacím fixem spojují body v přesně stanoveném pořadí. Nejjednodušší je první karta s čísly od 1 do 25, druhá je složitější a úkolem je spojit písmena naší abecedy v přesném pořadí, tedy A, B až Z. Nejtěžší je třetí karta, která obsahuje úkoly z obou předchozích karet - tady spojujeme písmena naší abecedy s číselnou řadou, např. začínáme číslicí 1, následuje písmeno A, dále jedeme fixkou na číslici 2, potom na písmeno B (protože je to druhé číslo v abecedě), dále 3-C, 4-D atd. Na hru je nutné se soustředit, protože nesmíme žádnou čáru ani písmeno přeškrtnout dříve, než bude na řadě. 

Hru může samozřejmě hrát senior sám, ale je možné ji využít i pro soutěž a jednotlivé spojnice vyplňovat na čas. Karty jsou omyvatelné, takže si je mohou senioři mezi sebou různě vyměňovat.

 

 

STOPY ZVÍŘAT  - pexeso - verze "SENIOR"

 

stopa1.11 

 

     V pomůcce ve stylu pexesa se přiřazují k sobě celkem tři karty – obrázek zvířete, obrázek s jeho stoupou a karta s názvem zvířete. Součástí je i malá knížka s celkovým přehledem. Hru lze hrát jako klasické pexeso nebo složitěji – jako trojxeso a lze ji využít i jako poznávací pomůcku a se seniory si o zvířatech povídat a zabavit tak větší skupinu.

 

 

HORY A POHOŘÍ  - pexeso - verze "SENIOR"

 

hory a pohoří1 

 

     Hra obsahuje karty, na kterých jsou vyobrazena panoramata pohoří ČR a jejich nejvyšších vrcholů. Úkolem hráčů je přiřadit vrchol ke správnému pohoří. Soubor slouží k seznámení se s vybranými pohořími, která patří k největším v ČR a také s nejvyššími vrcholy daných pohoří. Součástí souboru je knížečka s celkovým přehledem (nejen) pro kontrolu, s uvedenou výškou a mapkami pro představu, kde se daná pohoří nachází.

  

PEXESO AJ  - verze "SENIOR" - lze vyrobit i v NJ 

 

 PEXESOAJ1

 

     Soubor obsahuje 25 karet s obrázky ovoce a zeleniny, 25 karet s anglickým názvem a 25 karet s českým názvem. Textové karty nemají vyobrazení a úkolem je k jednotlivému druhu, např. jablku, přiřadit správné české i anglické pojmenování. Součástí je i DVD s přesně namluvenou výslovností jednotlivých slovíček. Pomůcka se může používat jako trojxeso a rovněž může sloužit k základnímu seznámení s cizím jazykem či k procvičení stávajících znalostí.